Bramuž
Hrádecká 1983, druhý ročník Hrubyán a Vašek Hrubyán - dvojitý inža Luboš Jakuš, Jirka Hrubý, Vlastík Flídr Pavel Soukup Bára
Tom Tom Tom Vašek Havluj Eva Havlujová Zdeněk Novák
Vše to započalo tak dávno, pradávno, že se vedou nekonečné disputace, ve kterém že vlastně to bylo roce. Jisté jen je, že ta naše robata byla ještě hodně malá. A některá se ještě ani nevyklubala na světlo boží. Z dobových fotografií, lze tudíž tipovat asi tak na rok osmdesátý třetí, kdy Terce byl tak jeden rok. Na Toma bylo již asi zaděláno. Proháněli jsme se v podomácku vyvařeném ACU Pfiata 600 barvy vlajky našeho Velkého bratra, který již stihl odvézt štěně piva do cíle na Hrádecké hospodě. Někdy v době hlubokého totáče a jeho vrcholící normalizace. V atmosféře zdárně rdoušeného jara pražského, za časů laciného piva, plných mrazáků, záviděných auťáků. Za časů topinek mazaných indulonou, tou modrou. V té strašné době, kdy se lámaly charaktery tak lehce a tak snadno jako měkké tužky Koh-i-noor a kdy se človíčkové utíkali do svých mikrosvětů, aby nemuseli stále z toho všeho zvracet. Šedá zóna pro náboráře od Stasi, KGB nebo STB víceméně nezajímavá. Taková ulita, diaspora v jaké to museli zvládat odjakživa i vyznavači víry židovské. Chudák Milada Horáková už byla drahnou dobu na pravdě boží a ten nefalšovaný pravý poctivý socík měl už naštěstí na kahánku a zvonila mu, alespoň v našich ušiskách hrana.
Z těchto indicií by letošní ročník mohl být pěkně kulatý, třicátý. Dalibor se svojí početnou famílií se do toho vložil jako vždy s plnou vervou hnedka po té nežné revoluci asi v roce 1990, kdy jsme se potkali.

Od té doby, co pamatuji, se našimi kraji již po několikráte přehnala módní Tsunami záložek na gatiskách a převálcovala, co bylo. Střih zvaný roury, pro cyklistiku nesporně vhodnější. Pročež nevyklízet moc často svoje skříně dobré jest.

Nejvíc natrénováno měl dycinky Hrubyán, ten dvojitej inža a skromnej čtvrtkař z Rudé hvězdy, co onehdy na Strahově vyřadil v rozběhu Kubánce Díaze a už se to s ním poveze až do smrti smrťoucí. Tehdá prý o tom psalo i Rudé Právo, hnedka pod tím bonmotem, že jako proletáři všech zemí se mají spojit. Ten tmavý rek škobrtnul o Jirkovu achilovku, kterážto vynesena odstředivou silou v prvém oblouku připletla se mistrovy do dráhy jeho tretry. Ten Hrubyán, co uhrál modrou knížku na alergii na zelenou khaki.

Duševním otcem je ale nějaký Sťopík, ten co chvíli potom, co jemu i jeho čerstvé, krásné choti Velký bratr špendýroval umístěnku na základku do Pernarce, takové p... u Stříbra, stihl dát jednomu odrostlejšímu rómskému děťátku facku a dobrovolně a pro jistotu odešel jezdit s autobusem do matičky Prahy. Dnes o tom, stále jetě trochu rozčileně vypráví. „Udělalo se mi rudo před očima.“ Než v pětaosmdesátém vzali všichni, v té době již čtyři, kramle přes Rakouské kopečky do Fredericku na břehu Potomacu, stihli jsme uspořádat tři „Bramborové muže“. Start Před Tyršovým domem, kde se plaval kilometr, pak na bicyklech kolmo do Starého Plzence a běh pod siluetou Radyně až na Hrádeckou. Jako tehdá v jednačtyřicátém nebo dokonce v devětatřicátém.
Na několika šachovnicích, až do kuropění následoval šachový turnaj. Až do současnosti.


Bramuž 2000

sobota 27.5.2000

6:30 nakládání kol a spacáků (modrá Avie v Opletalce před nádražím)
6:51 odjezd z Praha hl.n.
8:27 Bakov n.Jizerou
9:02 Loukov u Mnichova Hradiště - hospoda u nádraží - Avie
9:10 Start
Doubrava
Žďár
Příhrazy - dále po žluté
Žehrov
Skokovy
Podvyskeřský Mlýn
Pleskotský Mlýn vlevo Pekařova brána a zpět stále dále po žluté
rybník Věžák - koupání u hráze
hospoda u rybníku Vidlák - oběd (oprava kol - Avie)
Rokytnický rybník
Borek
Borecké skály
Rovensko pod troskami - obrácené zvony
cukrárna Leskov - Avie
Tatobity
Zelený háj
hospoda Tuháň - Avie dále na s.s.v na kopec
Cíl cca 39 km Nedvězí č.p.11 za kopcem červená střecha vlevo od modré
Kontrolní body:
cukrárna Leskov jako doklad o projetí vyžaduji paragon s 5% HPH
hospoda Tuháň paragon s 22% HPH
(zde Vás bude očekávat pořadatel a provede Vás posledním komplikovanějším úsekem)
k večeru Chalupa Nedvězí č.p.11 příjezd po modré značce (pro zabloudivší jedince)
volná zábava do ranního kuropění
neděle cca 14:30 odjezd Avie a později i vlaku 15:10 Semily - Praha 17:49
doporučuji horská kola, mobilní telefony a GPS (od 1.5. již nerušený) vzhledem k charakteru trati
dispečink 0603 260138
zápisné: 200.-Kč zahrnuje sobotní večeři, nedělní oběd a naftu do Avie

Pro opozdilce:

27.5. Praha,,Florenc ÚAN METRO 8:15
Loukov [MB],,žel.st. 9 9:38
Bus 530250 4 1 hod 23 min, 83 km, 64,- Kč >>>


Bramuž 2001

Toho roku léta Páně MMI. se Bramuž zvláště vydařil a to díky našemu Tomášovi, neb on byl letos dost nadupanej. Týden tomu nazpět jsme dorazili s Kytkou kolmo z Prahy až na Hráchy s jedním noclehem v lese za parkovištěm U zabitýho a spoustou hrušek máslovek při silnici za Dýšinou. A v sedmikolečku přehazovačkového u vehiklu jejího byl čistotymilovným synátorem naším nalezen kousek lupenu pravé nefalšované a úřady tehdy ještě přísně střežené zakázané marjánky. Tom nelenil a hnedka se dal v protisměru po našich stopách, zda zdroj tohoto znečištění nenajde. Našel sic v městci Touškově menší dobře utajenou plantáž na břehu řeky Mže ale už řádně sklizenou. Měl ale alespoň řádně natrénováno.

Bramuž 2002

Bramuž 2003

Do Turnova vlakem, Malá skála, Klokočí, Lestkov kontrola v cukrárně s předplacenými dvěma kopečky zmrzliny. Kolem hospody v Tuháni přes kopec. Kuba spadl na stejném místě, jak říkal zakletém, jako vloni na dohled chalupy. Přeprava kamenného placáku na marách ze zbořeniště za potokem, které pro nás oběvila nebožka Krupková z nejblišího stavení proti proudu. Máry Dalibor vyrobyl z dřevěné palety, nových kamen K2, protažením dvou statných kmínků olše fixovaných horolezeckým vebingem. Kameny jsme jeden po druhým tahaly po indiánském způsobu až do potoka a nahoru k přichystané Avii. Kamenný stůl byl vztyčen po dlouhé hádce u ohniště. K-dvojky přijel usadit železář pan Erban ze Semil. Jednak nás vzbudil a ještě trochu vyděsil, že komín je pod nově vysekaným otvorem ucpaný, nebylo divu po pěti letech. Hodinu trvalo než dvou kg zvaží zavěšená na prádelní šňůře ze střechy prorazilo ucpávku a do sklepa se vysipaly etyři kýble sazí. Když jsem s Liborem vylezli ze sklepa holky se chytaly za knoflíky a sahali si na nás pro štěstí.


Bramuž 2004

Bramuž 2005

Bramuž 2008

Bramuž 2009

Bramuž 2011

Bramuž 2012

nový server Memoriálu

2013

2014

2015 a dobová korespondence

2016

2017

2018

Nedbalové a Sajdíci

adresář

DIPLOM