3. ROČNÍK VZPOMÍNKOVÉHO VÍKENDU

 

Na začátek Vám tu chci prozradit něco o tom, jak se stát venkovankou. Vyzkoušela si to moje Kytka. Na letošní závod si odskočila od svých motýlů a od sousedovic Julinky, ráchel co už byla jednou nohou v Bogovic kotlíku po tom, co ji pokousala do kebule jejich Fátima. Psisko to hlídací ale zrádné, do achilovek příchozích nezřídka a rádo zakousnuvším se. Po tom, co si tu pacientku Kytka vyškemrala, nelenila a na zeleném bicyklu svém něhlasné značky SCOTT, pamatujícím ještě Husáka, na silnicích zdejších dobře známém, zajela do prodejny veterinární pro velkou lahev s dudlíkem a pro pytel pravého ovčího SUNARu. Vstávajíce za ranního kuropění i za těch největších plískanic týdne minulého, krmila tu odsouzenkyni s vrávorajícíma, stále zamotanýma hubenýma noha a to po dobrých desatero dní po třikráte denně. Teďkonc je v kraji našem po zásluze velebena coby bohorodička, neb se tu nic neututlá a dokonce se proslýchá, guláš prý už nebude. Až do Vatikánu se tato zvěst donesla a už se tam rudé klobouky s podvakrát patnácti střapci radí, co s tím. Budoucnost jí dozajista vystaví vysvědčení pro premianty.

 

Ale nazpět k  závodu tomu. Po zběsilé jízdě a kličkování mezi těhotnými černými mraky s vodou za krkem a pod trikem, sušenou u teplovodních rour napájejících teplem celé Bohnice. Kličkujeme po cestě plné louží. Na položené otázky o pěstování šparglu neboli chřestu pravého Mělnického, plantážníci Bulharští dílem kroutí nevěřícně hlavami, jako by nám ani nechtěli nerozumět, dílem přizvukujíce přitakávají, jak v kraji plémě tohoto zvykem bývá. A propos, Květíno děd Honza zamlada ve věku jinošském též u Bulharů, po celém světě coby zelinářů vyhlášených, robotoval. A můj fotřík též k nim na Letné dole u řeky, coby robě běhal babičce pro vše od zeleniny. V těch dobách často hned za hradbami městskými svoje latifundie rozprostřeli a provozovali, dnes až ku Mělníku vyhnáni. 

Cestou necestou skrze sady s právě dozrávajícími třešněmi, sem tam míjíce i moruše, za převozníkovým přívozem, se hlavní pořadatel Lubor pochlubí futuristickým OKÁLEM, kostkou s intarzovanými i dveřmi a futry. A abych nezapomněl ještě uhlíkovými lyžemi carvingovými, s jeansy designem s řádně protrhanými otvory, nepotrhanou krokodýlí kůží nebo jen s korkovými.

A největší bomba; stometrový tunel do lesa pro přívod čerstvého lesního luftu. Brzo však ventilátor této vzduchotechniky zastaven ze strachu ze sousedů, že mu tam pšouknou krapet sarinu a hlavně proto, že pan hajný mu ten cancour lesa natruc vykácel. Prostě podnikatelské úspěchy se náplavkám neodpouštějí.

Jolana porazí ocelové zábrany při večerním závodu dospělců potom, co na ni nečekaně zatroubí Jáchym dvoumetrovou troubou mnichů tibetských a pro sichr strčí troubel přímo do drátů.

Stálice všech maratonů Hrubyán, zvaný též Šnek s fungl novým nerezovým kolenem, ten co onehdá vyřadil na Strahově při čtyřstovce již v prvém kole Kubánce Díaze a psalo o tom i Rudé právo, tak ten se pře s Daliborem o prvenství v počtu vnoučat až do chvíle kdy jeho soupeř vytáhne, podle všech přihlížejících podpásový neférový trumf. Pravnouče. A ke všemu ještě zvítězí ve svém vlastním závodě o nejfotogeničtější skok při přejezdu houpačky z pětimetrové fošny.

Vedle těch započítaných vnoučat i těch ontheroad“ probrány i další dosud rozpracované i ty nedotažené a nerealizované projekty ze štrozoku. Včelín s travnatou střechou, invalidní vozík na solární pohon, sušička křížal s teplovzdušným panelem od Číňana a věčný evergreen větrná elektrárna.

Sajdík z povzdálí vše pozoruje a jistí.

Jinak jako každoročně obsadila rodina Nedbalíků v počtu startujících slušné předposlední místo a Paichlovic suitu dělila od zlata jen jedna příčka.

Kytka pořád podepisuje diplomy a rozdává perníkové metály i ten poslední za pečení chutných metálů právě.

 

Při rožnění prvé ceny v radlici od bagru dává Sťopík k dobru storku o dětském poklidném mejdanu sousedovic ratolestí nad tablety, tam u nich doma ve Fredericku na březích kdysi krvavého Potomacu, předčasně ukončeném rozlíceným fotříkem tamním, kterýžto kteréžto hračky rozhořčeně z okna vyhází.

Jiřka zas o robotickém luxu, co nestačí dojet pro dobití se do své dokovací boudy a zůstane schován v nejzazším nepřístupném koutu pod gaučem, protože nezvládá ještě schody. A jednu o kameníkovi tam u nich, co si dlouho prohlíží v rukou, obraceje pořád dokola velký šutrák, naslouchá cinkotu svého malého kladívka o tento. Pak ťukne o malinko více a odpadne prvý odštěpek. A tak dále až vyloupne se na světlo bóží, po tom naslouchání jeho dokonalým kamenickým hudebním sluchem a oťukávání, dlažební kostka. Stejně absolutně dokonalý hudební sluch musí mít i hodináři při zavěšování hodin pendlových.

 

Více na stránkách http://www.memd.cz

 

Korespondence před a po

 

 

25.5.2015 Ahoj Sťopíci,

 

uděláte nám velkou radost, když si naplánujete alespoň 3 dny, před nebo po memoriálu u nás, tj. u fčel v Nedvajzu. Kytka nabízí kurz vitráži a produkt si frekventant samozřejmě odveze. Ranní vítání slunce a další ásany za kuropění. A Jako třešnička na dortu pro ty nejmenší ze Sťopíků připravena atrakce v těch Vašich Státech již dávno nevídaná, oprubovat suchou nefalšovanou kadibudku. Hrábě, montérky a včelařskou kuklu si nemusíte tahat svoje.

 

Černý Tonda, Kytka a Jirka

 

26.5.2015 Mily Tondo, Kytko a Jirko,

radi prijedeme, ale musime si nejdriv sjednotit pojmy - kuropenim se u nas rozumi tak asi 9 hodin dopoledne a na vcely se nejradeji divame tak asi z jednoho kilometru.  Pri joze usiname, kdyz si zrovna neprivodime nejake tezke telesne zraneni.  Ale jinak zavarovani a jine bohulibe zahradnicke prace delame radi (Jirka).  Pokud se tyce vitrazi, muzeme uplatnit zkusenosti z dlouholete spoluprace s panem Tiffani a s nasi Pavlinou, ktera se tomu v minulosti dost rozsahle venovala.

Jediny problem je, ze musime sehnat nocnik pro Jiřku.  

Hodilo by se nam to po Bramuzi, 24. cervna musime odevzdat auto na letisti, tak bychom mohli vyrazit dopoledne (po kuropeni) od vas.
Dejte nam vedet, jestli by se vam to hodilo.

 

Ahoj, Stopa a Jirina

 

31.5.2015 Ahoj Jirko, tu krabičku magneta si měl vyfotit a poslat. Jak se jinak máte. A ten traktor je tvůj? Co Včely? Už máte vybrané auto pro dvojčata? Majitel elektrárny se neozval. Až se s ním spojím tak se ozvu. Pokusím se najít něco v Pc. Tak zatím D.

 

1.6.2015 Ahoj Dalibore, tak traktor jsem dostal před rokem od souseda, má 16 koní a hydro-spojku. Dva kvalty vpřed a zpátečku. Po zimě naskočil na první cvrnknutí. Tahám v něm zatím jen kameny ve vypůjčeném vozejku dvoukoláku. Uvažoval jsem přidělat oj na kolečko s umělohmotnou 230 L korbou. Neseženu-li ale nějaký starší, koupím asi  u Mountfieldů dvoukolák také s umělohmotnou korbou na 150 kg, právě v akci, dobrý i na vožení vnoučat. Sousedům se osvědčil jako dokonalé uspávadlo při sečení trávy. Žací podvěs se dvěma noži je už rok u Erbaníků v opravě, ulomené tři litinové patky jednoho z rotorů.

A co se týká včel. Vypadá to, že pro pivko do sklepa od dnešního rána jen ve skafandru. Včera jsem tam uložil rojáček plný včel a neprohlédl důkladně síťku na dně. Nejprve nutno zaklepat a pak teprve nastevřít, zda možno vstoupit. Ani vodu na zalévání nemohu pustit, ani pro brambory nebo marmelády. Už to vypadalo, že nebudou dnes slibované koláče. A to vše pro jednu blbou malou dírku. Tedy přesněji, to byl stav z dnešního ráno v šest hodin. Teď vartuju s dalekohledem, zda ta vřava před úly pomine a stará paní matka královna opět nezvedne kotvy, že se jí jako nechce bydlet ve vedlejším bejváku od té mladé, co ji štandopede včera vyhnala z toho jejího. Té mladé, co včera rozhádala a rozeštvala celé včelstvo na dva tábory. Vypadá to ale, že zůstanou, protože zbytek roje po probdělé noci na větvi jabloně právě někam zmizel, asi hodinu potom, co jsem rojáček se smetenými včelami ze sklepa setřepal do včera již připraveného úlu. Snad se vtulil do nového úlu za svojí paní matkou. Jsou to nervy. Prostě ženský. Možná se ale za ní, za tou starou opět zvednou a vyletí na nějakou hodně vysokou, bez autojeřábu nedostupnou haluz, kam na ně už nedosáhnu a budu muset porazit celej strom. Včera to bylo o fous, už sedaly na ten nejvyšší za Květíno bramborama. Tloukl jsem do kmene rejčem. Na nastražené rojáčky-rojochyty dlabaly jako na placatej kámen, byly minuty nepovšimnuty. Teď naštěstí začalo i pršet. To by se jim do té sloty nemělo chtít vyletět.

Měj se. Jirka

 

10.6.2015 Ahoj Dalibore, tak jaké pokroky ve hře houslové a bude koncert při opékání buřtů na memoriálu? Co pořád rehabilituješ údržbáři své tělesné schránky? Tady na údržbářské práce není čas a vůbec to je ztráta času. Od Rudy Bousků z pod Kozákova vyškemrán zbrusu starý brus dvoumužný s dubovými madly a kovanýma nohama. Každý šroub i matka řádně ještě včera v noci povoleny, vyleštěny a vše promazáno modrou vazelínou. Návdavkem ještě obdrženo čtvero pískovcových kamenů, různé zrnitosti. Zbývá už jen seřídit vůle a někde schrastit příhodné madlo kliky. Úplně zadarmo to nebylo, neb musím na oplátku prolomit heslo controleru frekvenčního 3f generátoru pro řízení velkého ventilátoru. Kytka každý den po třikráte krmí ovčím sunarem pokousanou malou ovečku, co jí ovčí máma již odepsala a nekojí. Dnes jede ještě prodávat slepice na trh s dolní Ančou naším velkým Picantem. To bude vůně z těch zapomenutých slepičinců, až pojedeme příště do Národního. Jo a včera konečně nakreslen plán včelína 7x3 m a zadán přířez trámů, fošen a prken na katru. Krytina bude travnatá, protože včera též přivezena dvě fortelná střešní okna s rantlem 30 cm vysokým z pozinku, co by pro drn mělo stačit. Nebyla ještě použita, ale pamatují jistě Husáka, možná ještě Klému. Střešní okna budou dobrá pro výmět včelek při vytáčení i pro dostatek světla při prohlídkách larválního stádia a značkování matek. V přípravně samozřejmě pamatováno na palandy a dvě závěsné houpačky pro dvojčata. Vše na pěti kuřích nohách, ocelových 135mm trubkách od souseda Karla, v úrovni rantlu horní cesty, s dveřmi přes půlmetrový padací most. Krytinu pod drn by měly zajistit svařené metr široké dopravní pásy.

Jirka

17.6.2015 Zdravím všechny, snažím se nějak dokončit organizaci příprav...guláš jdu zítra objednat, mám zprávy, že zhruba pro 30 lidí. Bude-li to jinak, prosím o upřesnění, ale nejlépe do zítra dopoledne. Snídani a pečivo zajistí Jaruška - stále nemáme definitivní počet osob a taky přibližný počet sportovců co budou u nás nocovat. Vše je připraveno - kuchyňka, sprcha, WC a noclehárna je též vše připraveno. Bylo by dobré vědět kolik bude přibližně nocležníků, ale není tak důležité...

Mapa celé trasy je skoro ve finále, Lubor dnes ještě jednou trasu projížděl, prosím o strpení...pošlu během zítřka...jinak jsem schopná vytisknout sama a předat na místě.

Snad ode mne zatím stačí,

dobrou noc,

Lucka

 

17.6.2015 Ahoj Saide, od nás určitě ješte 2xŠkopek, 1xHadač, s otazníkem Hrubý. Jinak se asi necháme překvapit.

Ať se Ti daří.

Květa

 

<jiri.hru@tiscali.cz>, Ahoj Jirko, potvrď prosím příjem, zda pozvánka konečně došla.

My s Kytkou popojedeme vlakem a pak kolmo rovnou z Nedvajzu do Dřínova,

Jirka

 

Milený organizační výbore, čekala jsem zpětnou vazbu, jaký je status qou v přípravě memoriálu. Žádám Saida o počet přihlášených, dle došlých plateb, Janu o případné další účastníky. Lubora o trasu a sporotvní aktivity, abychom mohli vytisknout. Počet účastníků souvicí, kromě občerstvení, ubytování také s tiskem diplomů.

Takže žádám o  informace dle úkolovníku nebo bububu.

Květa

 

23. 6. 2015 Ahoj Jirko,

Dekujem za fotky i za pohostinství, moc se nam to líbilo, i když jsme nemohli zůstat déle - pravě jsme dokončili přípravy na malování...

 

Stopa a Jirka

Potěšení na straně naší. Ty uprchlíky, Putina ani důchodovou politiku Řeků jsme nedořešili, Jiřko. Sťopík si tu nechal PRAGUE kšiltovku. Zkusím nezapomenout a vzít ji do Krchleb.

Jirka

 

14. 7. 2015 Ahoj Vašku, u těžce zkoušených Řeků zvaný též Vava,

nemýlí-li se náš kalendář, máš dnes narozeniny.  Vše nejlepší.

K ránu tady sprchlo, krapet se ochladilo a hnedka bylo po těch hrozných včerejších horučavách veseleji, nálada o poznání lepší. Vietnamka, co si ze svého zelinářského krámku u refuge Na strážní, odskočila ke konkurenci o tři kvelby vedle pro pár rohlíků na snídani mě předběhla ve dveřích a s úsměvem mi podává mikrotenový pytlík na moje dva rohlíky. A ještě jsem dostal cestou zpět bednu od banánů od jejího starýho. Bednu nutně potřebujeme na Ottův slovník naučný, ten od Tebe. Pocestuje s námi na čas do Nedvajzu, neboť by překážel Terčino dvojčatům při přebalování.

Kardiaci a náš černej Tonda se už dnes nebudou plahočit po fungl nové zámkovce v Biskupcovce od jednoho stínu ke druhému jako včera. Byli jsme v matičce Praze jen na otočku.

Postrádali jsme Tě na Bramborovém muži. Přiletěli Sťopíci. Had nevydržel předstartovní focení a zmizel do šparglového pole pokecat si s Bulhary. Více v zápisu.

Přijeďte se s Evou na nás podívat. Jirka

 

16. 7. 2015 Ahoj Dalibore,

jak jsi volal, vypadly zrovna pojistky až na sloupu. Dávám do trivalentního zásobníku užitkové vody časovací kostku, co přemosťuje vnitřní kapilární termostat příhřevu a je to už na mě tak složitý, že jsem předevčírem uvařil těch 400L.

Bude lepší, když tu budeš moci přespat a jet až s dětmi. Mám tu na Tebe přichystanou ponornou pumpu Gardenu. Shořel jí rozběhový kondík měsíc po pětileté záruční době a nikdo jí neumí rozebrat. Stojí stále deset táců a tak by to za pokus stálo a zasloužíš si oběd. Pak ještě hoblík Bosch. Vyteklo mu ložisko a také se do něj nemohu dostat. Mám úplně volšový ruce. A to není zdaleka konec seznamu.

V neděli ráno půjdeme na blešák za kopcem do Tuháně.

Děti musí stihnout ohoblovat, spasovat a odvézt si jasanový stůl, co minulou neděli započali. Ve čtyřech se tak tak unese.

Těšíme se na Vás se Sajdíkem. Jirka

 

19. 7. 2015 Už se peče ročník další. Noční maratón a nezbytná příprava.

 

24. 7. 2015 Ahoj asi do Prášil,

dva dny jsem nesáhl na telefon, protože nám tu ujel břeh nad vrtem. Včera jsme přivezli 55 čtyřiceti kilových svahovek a do noci jich 21 položili po odvezení asi padesáti koleček zeminy. Naštěstí je tu naše těhule s Honzou tak pomáhají až se z nich kouří. Těsně před setměním dostal soused embólii při sekání trávy, do příjezdu houkačky jsme ho s Honzou oživovali. Pak přijela už jen policie a černí havrani. 

To na omluvu proč neberu telefon. Dnes pokračujeme a zítra bychom rádi stáčeli med. Poprvé u nás v kuchyni. V pondělí přesun na Hráchy pomáhat Soničce a Tomášovi s podlahou, kuchyňskou linkou a stolem.

Co u Vás, na čem právě pracuješ, co buduješ?

Jirka

 

Ahoj,

jsou uz jeseteri a losos u ledu?

Jak to, ze jste absentyrovali na memorialu?

Jestli se k Vam nedonesla jeste zprava, ze cekame dvojcata, tak timto to cinim.

Sedime s Terkou  a Tonzou u ranni porady  a dostal jsem za ukol sehnat jeste jedno UV svetlo na miminka, jako jsi mi dal pro moji mamu. Vystrachas jeste nekde jedno?

Dik Jirka

 

Ahoj z Plzně, už jsme doma nejen z Norska, ale také z týdenního pobytu na Mallorce a z dalších cest (hlavně na Hracholusky…)

Na memoriálu jsme letos nebyli, protože Dana měla na ten víkend nějakou akci na Šumavě. Koketoval jsem s myšlenkou jet s Péťou, ale ten měl zase létání a nakonec já jsem to sám vzdal a léčil si zanícenou achilovku (dodnes furt bolí, jak bolavý palec – a ten mám vlastně také bolavý – inu staroba…).

 Rybky jsou v mrazácích, letos jich bylo opravdu dost a tím, že jela i Dana, měli jsme dvojnásobný limit. Tak až budete v Plzni, dejte vědět, uděláme nějakou rybí akci (gril?).

Terce gratulujeme a držíme palce - dlouho jsi byl jen dvojnásobný otec, a teď bum a budeš hned dvojnásobný dědek! Dobře Ti tak…

My ještě jedeme ode dneška za týden na týden k Chorvatům a pak už snad bude pro letošek konec s cestováním. Ale hned 11.1. 2016 odlétáme na Nový Zéland. Jede s námi i synek, tak se tam alespoň domluvíme J.

Zas se ozvi.

Pozdravuj všechny: Petr

  


3. 8. 2015 Ahoj Dalibore, hlásíme se z nucených prací z Gulagu na Hráchách. Týden v kůži Ukrajinců.

Podlahy v podkroví i v přízemí hotovy, stejně tak i dlažba v kuchyni, dubová linka do U s vestavěnou indukcí a dvojdřezem. Soňa se vyznamenala. Už jsem hnal Tomáše do Baumaxu reklamovat sifonovou sadu od pana Rubika pro dvojdřez a Sonička jedno koleno otočila a bylo po reklamaci. Ta se Vám povedla. Pochvala před nastoupenou jednotkou. Na bílý jasanový stůl se chodilo dívat procesí sousedů a zdržovali.

Tenhle týden jsme vyhráli jednu střechu v Turnově aby bylo na včelín.

 

Jirka

 

P.S.

 

Ještě jeden článek o přilepšení k důchodu v CCCP...

 

http://relax.lidovky.cz/spehujete-sousedy-v-rusku-za-to-dostanete-prilepseni-k-duchodu-ps3-/zajimavosti.aspx?c=A150704_221248_ln-zajimavosti_ELE

 

Ahoj Terko,

těším se na ty poslední fotky z Nedvajzu, hlavně na ty úplně poslední z profilu v protisvětle v chatě, jak se přetlačujete s mámou bříšky.

Až příště přijedeme tak to tam asi nepoznáme. Už jsi spala v síti s matracemi pod sebou. To je samozřejmě nemístný vtip. To Tě nesmí ani ve snu napadnout. Jen tak přes den kolébat dvojčata a odpočívat. TTT

 

Ahoj tati, Honzík maká od rána do večera. Jsou to takové málo viditelné, ale sofistikované úpravy. Říkal, že dnes bude spát venku v síti jako správný pracant Ani si se mnou nechce prohlížet oblečky pro děti To je dovolena! Dneska bylo dost horko, ale teď už zapadá slunce a tak sedím v Tomově křesle na vyhlídce vedle sítě. S tím trochu vymknutým kotníkem se bojím do sítě, ale zítra už snad splaskne Ani jednomu nám tu nefunguje net na pracovních počítačích, takže fotky pošlu až z domova.
Mějte se pěkně!
t

Ahoj Jirko,
nejprve díky za mail. To mě docela zajímalo obě
témata jak Terezka tak ten slamák. Ten chlap s tím Slamečka domem to je sebevrah. Doufám ze to není nějakej tvůj kámoš. Jsme ještě na Šumavě. Včera Prášily jezero a přes Franto most domu. S těma prckama je to trochu složitější. Ale ustály to. Už si zahájil práce se dřevem na včelíně? Tady se hodně ochladilo a přestali lítat. Dnes jsem spravoval lednici a není to žádná legrace. To rozběhové relé má asi 9 kontaktu. A nemám schéma. A má to také vazbu na žárovku která kromě svícení v lednici je i pojistka. Zkratka čím dražší lednice tím složitější oprava. Už to není jenom o termostatu. Minulý týden v novinách pomluvili Plzeňáky že vůbec neplní roli evropského města. Píšou, že si to vůbec nezaslouží. A že to měla dostat Ostrava. Ani prej nestačí utratit všechny evropské peníze. Vše se přej odehrává na ulici a vůbec nic hodnotné na památných místech kterých tam přej moc není. Měl by si prověřit od svých známých jestli je to pravda a ať si neudělají ostudu.
Musím jít s prckama cvičit na housle.
Ahoj a pozdravuj všechny. Dalibor

 

Ahoj Dalibore, tady od rána leje jako z konve a to se musíme dnes třikráte otočit s brzděným přívěsem na katr a ty sedmimetrové pozednice budou ke všemu pořádně přesahovat. Alespoň, že beton z neděle v tom dešti nepopraská. Jak se vlastně říká u dřevostavby trámu, co leží na základech? To asi není pozednice.

K těm chatám na hřebeni Tater, kde by mohli s Janou spát děti, jsem si ještě vzpomenul na Chatu pod Rysy. Tam je jedna z nejhezčích kadibudek, co znám, s výhledem do České doliny. Tam odsud se zdají všechny lidské starosti těch maličkých lidiček tam dole malicherné. Musím jít nakládat.

Jirka

 

Ahoj Dalibore,

tady stále tak leje, že jsme přesun trámů a fošen na podlahu včelína museli přesunout na pondělí.

Ohledně té Plzně. Můj názor je, že si to mnohem více zasloužila Ostrava a její zastupitelstvo. Akce typu Colors of Ostrava zviditelnila celé město i bez dotací a honosného titulu.

Vedle Karla Krupky je na prodej chalupa u potoka po zemřelém sousedovi za cca 200 až 300 tis s pěkným pozemkem 2300m2 nad potokem a hlavně samospádovou kopanou studnou 2 Atm v protisvahu. Plastová černá hadice až do domu v nezámrzné hlobce. Prostě bomba.

Jirka

 

19.8.2015 Ahoj Terko a ještě jednou vše nejlepší k dnešním narozeninám,

Právě dorazily stáčecí nádoby se síty a ke všemu v kartonové bedně přesně na síření nástavků, po které jsem právě pátral. Prostě Ti včelaři mají pod čepicí, myslí na všechno. Z té ostružiny u vrátek denně po dvakráte zalévané, od bábrlinky až z Hráchů vezené, deklarované touto jako trnů prostá. Beztrnová ale na korunu trpitelů zcela nevhodná. Tak z té vyrazil po letech třech šlahoun, který zapomenul na léta šlechtění a je trnů plný ale i mnohem větších a sladších plodů a ke všemu ještě o čtrnácte dnů dříve dozrálých nežli ty ostatní na šlahounech holých aby to každého hnedka praštilo do frňáku. Z jedněch kořenů vyrůstající. Těch rajských sladkých plodů je tolik, že není jasno, co s nim počít. Ani na arónie na vrch protilehlý Kozákov zvaný, až k Bouskům nebude nutno tudíž vypravit expedici s kýbly. Ty ostnů prosté směřují výlučně ve stranu východní a ty náhle zplanělé na stranu západní. Procházeje brankou, každý před nimi hlavu svojí rád skloní, ať vzdělanec, či kmán, ostnů se bojí stejně.

 ttt

 

Čekání na perseidy :)

Dobré ránko, Jak je u Vás? Jste v Prášilech?

Tady včera už pořádná kosa. V noci asi 5 st. Ještě ale netopíme, protože na dřevo jsem ještě ani nešáhnul. Staví se tu nový železniční koridor z Paky až do Turnova. Dostali jsme zakázku na posuvné bednění mezi druhým a třetím tunelem, na bariérách nad galeriemi proti sesuvu kamení. Do toho mini projektu zapojeni dva místní bráchové kováři. Technicky docela komplikovaná konstrukce. Stupně volnosti do všech stran.

Doma po večerech dlabu už třetí den do trámů čepy. Pomáhá špička motorové pily s namalovanou ryskou hloubky dlabu 40mm a pak klasicky dlátem se stejnou ryskou. Už je položena podlaha 7,10x 3,10 m z coulových prken na pěti ocelových sloupech s výsuvnými patkami, co mi svařily právě ti kováři. A na pěti patkách v betonu na provrtaných placatých kamenech, těch u cesty. Do pátku musí stát krov. Přijede Tomáš a měli bychom pobíjet střechu, také prkny s přesahem 60 k východu a 40 cm u cesty.

Ve středu jsem v Praze, nezajdeme na kafe nebo na oběd na Budějovickou? Spousty novinek.

Jirka

23. září, první podzimní den

Dobré pozdní ránko Terko,

Z požadovaných foten Tondy jsem našel jen tu větší druhou 1600x1200.

V Lestkově objednán dort babičce Nadě k nedělním devadesátinám.

Včelín z jedné třetiny zadlabán, tj. spoje trámové konstrukce. Dnes dopoledne snad nebude pršet, tak to dodlabu, než přijdou navečer pomocníci
Včera konečně svařen vlečňák za traktor na vožení dvojčat a dřeva z lesa. Právě nám jej přivezli cestou do fachy.

ttt

 

 

Ahoj z Nedvajzu, hlásím, mámino devadesátiny řádně oslaveny, pozednice právě zavěšeny a natřen sklápěcí přívěs za traktor, svařený u Rudy Bouska minulý týden. Vleče se to jako šnek. :)

Více viz příloha.

Jirka

 

Ahoj Jirko si věděl že na to dřevo mě dostaneš vid. To napojení té roury na ty trámy bych udělal napevno, to znamená, že bych to položil bez té mezery. Ostatní po obdržení lepších fotek. Je to velkolepé a stavba s velkou užitnou hodnotou. Nezapomeň na ty úřady.
Ahoj Dalibor

 

 

AHOJ

my pojedeme ve středu 30.9. z Broumova a tak mě napadlo, že bychom jeli okolo vás a vypili si kávičku nebo čaj. Někdy tak okolo poledne. Né na dlouho. Přivezl bych peníze na med.

To všechno za předpokladu, že budete v Nedvězí a že vám to nebude mařit nějaké plány, sběr hub, sklízení plodin, golfový zápas a tak podobně.

Hezký večer

p3k

 

v pondělí ve 4:20 ráno bude úplné zatmění měsíce, kdepak asi odpočívá tvůj pozorovací stroj

 

AHOJ,

úterý až čtvrtek musím autobusem do Prahy. Zkusím to domluvit, že si med vyzvedneš sám. Měl by být u pana bratra Karla Janaty, se kterým právě stavíme včelín. Bydlí někde pod Kozákovem. Zjistím. Kytka tu možná bude, ale od 10 je u mé mámy v pečovatelském domě v Semilech. Mámě je v sobotu 90. a 30. má dostat kytku od pana starosty. Návrat z Prahy asi v odpoledních hodinách. Předem jí proto zavolej na tel.602 618 013. Káva bude a zkontroluješ včelín.

Jirka

 

P.S.

Zrcadlový pozorovací stroj nachystán.

 

29. 9. 2015 7:22:32 Ahoj Ferdo (Mravenče),

 

koukám, jak jsi pilný a pracovitý, včetně zapojené rodiny. Chválím pár pěkných nápadů (patky pro trámy navařené na rourách, betonové terasové tvárnice coby základ, apod.). Také chválím Květu, jak (na) to pěkně dlabe

I vozík je pěkně natřen – asi Ti pošlu moje zahradní kolečko k podobné akci nebo mně alespoň sděl, jakou barvou jsi to natíral, že se to tak leskne. Zkrátka celková pochvala – od mistra zvlášť potěší, že?

 

Ale abych se pochlubil i já: Makám na chatě od té doby, co jsme pro letošek skončili s cestováním, kterého bylo docela dost: Norsko – cestování + ryby, Mallorca – hromadný zájezd od FN, kde jsem dělal vedoucího a celou dovolenou řešil problémy s CK, Chorvatsko se švagrojc + válení u moře + cestování autem, atd.

 

Tak tedy na chatě jsem se rozhodl zcivilizovat hygienickou úroveň bydlení. Po zakoupení sprchového koutu jsem zjistil, že se tam (do nynější kolny) nevejde na výšku. Inu, nic se neděje, zvednu strop. Strop a stěny shnilé! No nic, kolnu zbourám a postavím novou a větší. Ale nejprve je třeba postavit nový komín. To se také stalo, a tyto akce proběhly už na konci loňského roku. Komín stojí, ale je potřeba ho omítnout. Seženu tedy lešení a šikovného švagra a uděláme základ (lepidlo na obkládačky a perlinka). Od kamaráda jsem dostal zbytek kvalitní silikonové pastové omítky, ale je jí málo. Při shánění doplňku jsem narazil v jedněch stavebninách na omítku stejně kvalitní od jiného výrobce za úžasnou 1/3 katalogové ceny, namíchanou a natónovanou na nám hodící se odstín, ale jen v celku v množství 3x větším, než bylo potřeba na komín. Rozhodnuto, že se tedy zároveň opraví podezdívka chaty! Následuje okopání staré omítky (bordel), vyrovnání asi 5 cm nerovností (bordel), nahození jádrové omítky (bordel) a  natažení základu s perlinkou (bordel). Těsně před konečnou vrstvou omítky mně ale došlo, že až budu natírat chatu hnědým luxolem, určitě novou omítku zacákám, tak jsem nakoupil dva kýble luxolu a chtěl začít chatu natírat. Okna !!! Ta přece musím natřít také!!! Ale také střecha škemrala o obnovení nátěru a při tom bude barva určitě kapat dolů na natřenou chatu…Inu koupil jsem dva kýble Eternalu…

A tak teprve nátěrem střechy jsem začal budovat koupelnu…. Teď je právě finálně nahozený a hotový komín, natřená střecha, skoro celý obvod chaty včetně oken a připravený podklad pod finální omítku soklu. To bych rád udělal příští víkend. Ještě bych potřeboval natřít luxolem přední štít, ale je to na mě nějak vysoko a myslel jsem na Tebe a Tvoje oblíbené výškové práce (dobře platím, strava a nocleh zajištěny,…). Ale asi budu muset vymyslet jinou variantu, že?

 

A aby nebylo práce dost, před 14 dny jsem přišel po víkendu do práce a měl jsem kancelář kompletně vytopenou z prasklého vodovodu. Takže všechno vyklidit, nechat opravit podmočený  nábytek, vyhodit koberec i lino, do toho zedníci (bordel), instalatéři (bordel) a linaři (bordel – smrad), malíři (echt bordel). A pak to celé nastěhovat zpátky…. Jediné pozitivum, že udělám pořádek. Už jsem vyhodil asi dva metráky věcí. Mám tady ale věci, které je mně líto vyhodit, např. různé starší měřáky, různou audio a videotechniku nebo celé ročníky časopisů (většinou odborné). Neříkej to Květě, ale kdyby se Ti něco hodilo, bylo by to perfektní řešení…. Tak kdybys měl cestu do Plzně, určitě se zastav!

 

Tak jdu něco dělat, do zítřka musím totálně dovyklidit kancl, kde zatím provizorně funguji. Přijdou ti linaři zlikvidovat původní podlahovou krytinu a nainstalovat novou. Před tím ale budou lít samonivelační stěrku, takže bude opět BORDEL!

 

Pozdravuj všechny lidi i zvířata v okolí. Zvlášť držím palce Terce.

 

Petr

 

Ahoj Populíci,

tak pěkně od zadu. Do Plzně to letos už nevidím, i když měřáků není nikdá dost. Moc rachoty.

Tím se tak trochu vykrucuju i z toho lukrativního šolíchu na štítu. S lesklou barvou na kolečku si nevytahuju kšandy ale s předělávkou kolečka na sklápěčku za traktor. Barva je samozřejmě z Lídlu zn. NONAME.

Jirka

 

Ahoj, ježíšmarjá takhle brzo ráno budit důchodce.

 

Hned jsem běžel ochutnat med. Je dost tmavý, tak akorát tekutý a má trochu jinou chuť, než bych očekával. Určitě není květový nebo řepkový. Až tu budeš dostaneš ochutnat.

 

Houbový výlet se povedl. Byli jsem u Broumova. Prošli jsem si skalní město na Ostaši. Zajeli jsem kousek do Polska, ale ani tam nebylo po houbách ani památky. Budou z toho fleky s houbama.

 

pa pa a pozdravy milostivé, p3k

 

Ahoj Skopkovi, ještě máme Stopovu apartni capku. Terinka je v ocekavani behem nekolika (asi 14) dní. Co nas potkalo, pred mesicem odesel nas Tonicek po  bolestivém, ale krátkém konci. Ja se stim stale nejak nemohu srovnat.

Mam ale velikou prosbu, bylo by mozne zaslat knihu Tim Burton: The Art of Tim Burton. Penize zasleme. Muzete prosim zjistit cenu a jak bude dodano. Bude to darek pro dcerku Terku.

Mejte se moc hezky a dekuji,

Kveta

 

Ahoj Kveto,

S Tonickem je nam to lito, ale prichazime do veku, kdy nam budou odchazet (a uz odchazeji) i nasi vrstevnici.  Je to neuveritelne, ale neda se s tim nic delat.

S cepici jste mi udelali obrovskou radost, stale jsem doufal, ze nekde vyplave, ale uz jsem ji oplakal.  Byl to darek od Jirky (moji) a nosil jsem ji, kudy jsem chodil (taky na to vypada).

Terince prejeme bezbolestny porod a cele rodine ty nejzdravejsi deti, vnoucata a pravnoucata.

The Art of Tim Burton je mozne sehnat, nejnizsi cena, kterou jsem nasel, je $140 (vcetne postovneho k nam), postovne k Vam odhaduju tak na $30 - $40.

Tak nam dej vedet, jestli ji mam objednat a poslat.

 

Moc pozdravu vsem, Stopa a Jirina

 

Krasny slnecny vecer prajem vsem, v utorok sa joga rusi. Budem sa zasa na vas tesit za desat dni.Mnoho nadhernych a pokojnych dni.

BogoAnicka (5/6):

Ahoj Jirko,moc dakujeme za nase zvierata.Podarilo sa vse tak ako malo?Fatinku prosim zatvor doma.dakujeme

Já (6/6):

Ahoj cestovatele, v kolik otv.kurnik, v sedm uz mely otevrenou strisku vlevo nad snasecim flekem? jirka

BogoAnicka (6/6):

ahoj Jirko,tak okolo siedmej a niekedy to tak robia,neriesime .Co Fata,nie je moc smutna?

Já (6/6):

Fatima je myslim v pohode, dostala svoje bobule a piskoty, jen Kytka jela hned pro sunar pro ovecku

BogoAnicka (6/6):

krmeni je v policke pod taniermi,akurat,keby mohla kupit flasku,alespon dudlik,pretoze ho rozkousla.Je tam i navod

BogoAnicka (6/6):

Moc vas zdravime skoro uz z miesta Umag.

Já (10:34):

Ahoj k mori,Julca dela neuveritelne pokroky,do kotliku by ji bylo skoda, vsechna zver 3xdenne na pastve, Petru po nas nestrili, zahradnici viroza,Fati smutna,T1=67st,jirka

BogoAnicka (12:00):

ahoj dekujeme za pekne zpravy.prave obedvame v taverne. moc dekujeme za zpravu. pozdravujeme vsechny a vsechno.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

6.říjen 2015 Terka si už chudák nemůže sama ani tkaničky zavázat, neb to má už za pár. Na rozsypání je každým dnem.

9.říjen 2015 Spěcháme do Prahy. Terkule právě odjela sockou doprovázena Honzíkem do Podolské porodnice.

Jdeme se raději projít do večerní Prahy. To čekání je nekonečný.

Ne úplně náhodou zabrousíme až ku Svatému Kříži Na příkopech. Nejprv prosba před turínským plátnem. Je to na mě, neboť Kytka svoje přáníčko letos už vypotřebovala. „Není to náhodou řád Piaristů?“ Ptám se Kytky, která si kdysi špendlírovala školení PIS a tudíž je nejchytřejší. Nikdy jsem se tohohle kostelíku vlastně nevšiml a je téměř jisté, že jsem nikdá dovnitř nenakoukl. Skleróza je ale skleróza. Začnu být pro sichr raději pověrčivý. Po čtvrté ranní, po čtrnáctihodinovém maratonu, konečně MMS šťastné mámy se dvěma uzlíčky. „Tak už jsme tady!!!“. Jsme tedy babka a dědek. Možná krapet pomohla i ta restaurovaná pička dřevěné černé madony z Toga, co se houpe na metrovém kyvadle našich domácích věžních hodin na kredenci v kuchyni, té co jí pohoršená Kytka, hnedka jak ji dostala, udělala neodbornou obřízku. A ke všemu má dnes narozky i náš, tedy brachusovo Bertík. Budou to slavit příště dohromady. On coby důležitý strýc a jeho synovec a neteřinka. Dostal je vlastně k dvanáctým narozeninám. Krapátko v ksichtíku pomuchlanej Kryštůfek-Tom ségře Robince-Emičce prošlapával cestu ven celých patnáct hodin a ta s vyleštěným liftem vyběhla za ním hnedka po čtyřech minutách.

 

10.říjen 2015, 06:14 Tak jsme tady

 

Všem na vědomost se dává, dva včelaři se hlásí do rachoty, Robinka, Krištof a dědek.

 

Strýc a kmotr Tom to šel hnedka okouknout a řádně zvizitýrovat.

 

Hallo Sidney,

tady dedek Jirka. Skypovat jsme jiz nekolikrat zkouseli. Klidne to dnes zkuste prokopat z Vasi strany.

Tercino dvojcata se jmenuji Ema a Tom a maji se uz druhy den k svetu. Terka je hrdina. Neprijala zadne uklidnujici prostredky a to u dvojcat s prirozenym porodem ustoji jedna ze sta rodicek. Cela Podolska porodnice se na ni chodi divat.

hrda Kveta babka a Jirka dedek

 

Ahoj Jirko,

to je Terezka a ma dvojčata? Ježíši, ti jsou krásní.

Zdenek&Sidney

 

Douglas Cann ... Oooops! My Big mistake! She had Twins! Congratulations, TWICE! XXXXX

 

Drahá babko a dědo,

všichni vypadají zdravě a optimisticky. Přejeme všem zúčastněným i přihlížejícím to zdraví a optimismus až do konce světa.

Jana a P3k

 

Den šestý

 

Dobre rano, cinkilinky uz nam uklizeckam zvoni budik. Jen zkontrolovat zakladni vybaveni a utahnout uzel na satku. Mamusa

KytkaSOS (19:54):

Ahoj berusko, strasne chachacha Ti to slusi. Jsem fpoho. Prosim nesil. Uz at jste doma. Libam, prosim oba pomuchlovat. Mamusa

KytkaSOS (19:54):

Do Nedvajzu zitra rano. V sobotu prijde Danuska od koni a taky vezmu Dendu ven. Tata ma trochu strach, ze ma pry blechy, ale ty prece na cloveka neskaci. Tomik uz hezky kouka po te rachote a Emicka se holt musi vyspat. Libam. Mamuska Doufam, ze se zase sjednoti v kojeni, pisisvori.

KytkaSOS (19:55):

Vypadam jako zombie, vid? No holt se nedá nic delat. Ale Honzík je moc hodný a vždy mi rekne, ze mi to moc sluší ??

KytkaSOS (19:56):

Vypadas uzasne a Honzik je uplne uzasny. Ale abych ho moc neprechvalila, aby nebyl moc pysny. Hezky se vyspi. Mamuska

 

20.říjen 2015, Ahoj do Prahy,

dnes byl docela úspěšný den. Ráno slunečno, opracovány dva trámy na včelín. Potom k Bogovi pro jeden fungl nový obraz sálavého topení s motivem rybářů ze SríLanky, co jsme dostali za databázi BW fotek pro zákazníky. A navrch několik vadných panelů do našich dílen. Přes oběd do Turnova pro dva proutěné kufry od sedláka Vedrala na prádelníky do Vašich pokojíků. Večer nastudovat jednu diplomovou práci z oboru šíření tepelného záření ze studených infra sálavých panelů a měření jejich sálavé účinnosti. Zakázka od Bogo firmy.

ddd

 

 

27.říjen 2015, Ahoj Populíci,

netrpělivě Vás očekáváme již ve středu, to máte Vy pracující státní svátek a ten je nejlepší oslavit prací, neb prý šlechtí. Do Vašeho nedělní odjezdu stihneme kromě trhání jablek na mošt i střechu včelína.

Jirka dědek

 

P.S.

v lampě pro dvojčata jsou 2 UV trubice OSRAM PURITEC HNS 30W G13, ale možná jsou tam nové, vypadají nezaprášeně.

Počitadlo je vynulované bez záložních bat.

 

 

Ahoj Paichlíci – milí prarodiče,

 

díky za pozvání k téměř trvalému pobytu u Vás. Nebude to ale tak horké, protože my jako pracující třída (oproti pracujícím důchodcům) máme spoustu časově limitovaných povinností. Tak např. ve středu se likviduje pozůstalost po dědovi a to se určitě protáhne do čtvrtka. Čtvrtek a pátek musím do práce já (příprava inventury a další domluvené akce). Tak pokud situace a počasí dovolí, vyrazili bychom v sobotu brzy ráno a do neděle odpoledne bude určitě dost času i na tu střechu včelí…

 

Dej vědět, jestli to tak lze realizovat, a také (dotaz Dany) jestli ta jablka jsou na stromě nebo jen natlučená pod stromy…. On totiž ten mošt, jak ho děláme my, tedy bez jakékoliv konzervace, musí být výhradně ze zdravých jablek. Jo, to kdybychom vyráběli cider, potažmo calvados, tam platí, že čím horší jablka (vzhledově), tím kvalitnější pití…

 

Mám slíbené uv trubice a jestli to klapne, přivezu je.

 

Pozdravuj a těšíme se:

P+D

 

 Ahoj do mlhavé Plzně ze slunného Nedvajzu,

každý den spadne asi tuna jablek na zem, něco snad vydrží na stopkách do soboty. Žádný strach a calvados také není k zahození. Jinak sobota má být nejlepší počasí na střechu a v neděli byste mohli vzít Kytku do Prahy, nastupuje na full time job k dvojčatům.

 

dědek

 

2. 11. 2015, 6:46:13 Ahoj Jirko,

 

cesta proběhla v pohodě, rychle (i přes zastávku v cukrárně v Tatobytech) a bezpečně. Pomohli jsme Květě vynést asi metrák jablek nahoru, ale dvojčata jsme neviděli L, protože se právě konalo krmení…

Domů do Plzně to bylo stejně bezproblémové a rychlé, protože ještě asi nebyl ten pravý dušičkový provoz. Takže doma kolem páté.

 

Víkend se mně líbil a doufám, že byl i pro Tebe užitečný.  Se dřevem dělám rád, s dobrým vercajkem také a s dobrým parťákem obzvlášť. A také ten pocit, že po nás něco zůstane, není k zahození.

 

Aronii musíme oželet, ale máme vlastní letošní už zpracovanou. Dnes možná pojedeme moštovat, ale to ještě musím domluvit.

 

V příloze je účet za víno, co dostal Ondra za ochotu a snahu.

 

Tak ještě využij pěkného počasí a makej.

 

S pozdravem „Práci čest – stavbě včelínu zvlášť“ se loučím a jdu upadnout do pracovního procesu ve FN Plzeň!

 

Petr

Ahoj z Lochotín Hospital Pilsen, díky za veselé probuzení hned po upadnutí do pracovního procesu. Smích prý prodlužuje život a tak jsem se nejméně o dvě minuty dožil vyššího věku. Nejvíc mě pobavil ten Váš Mikeš. Měl bys začít, milý Jane Ámosi, s výukou nějakého komunikačního jazyka. I u koček totiž platí: Kolik mňoukání znáš, tolikrát jsi kočkou…

Na jaro se pokusím vyšetřit nějaký den, ale spíš jen prodloužený víkend než celý týden. V polovině ledna letíme na  Nový New Zéland a dovolené není nikdy dost. A také mě čeká kolna na Hráchách. To je můj letošní rest. Musím to zmáknout už proto, že mám tak porůznu všude uložený materiál, z něhož některý možná do jara nepřežije (ciment, plastová omítka v kýblu nebo dřevěný matroš /kvůli zlodějům/…). Také v práci ve skladu mám slušné depozitum přemístěných věcí (záchodová mísa, umyvadlo, dvoje dveře, atd.) V této souvislosti Ti oznamuji, že u mě v práci proběhla inventura a navrhnul jsem k odpisu další várku měřáků, takže si připrav místo (je tady ještě ten VN zdroj, na který minule nedošlo). 17. listopadu na státní svátek jsme byli v Německu, mimo jiné i u Conrada. Psal jsem Ti odtud SMS, jestli nepotřebuješ něco přivézt, ale byl jsi evidentně mimo mísu. Z odpovědi jsem pochopil, že nevíš, od koho zpráva je, tak holt příště. Měli tam docela dost novinek za slušné ceny. Koupil jsem ale jen nějaké příslušenství ke GoPro kameře, abych byl připravený na dokumentování cesty na NZ. Chtěl bych pořídit nějaké zajímavé a unikátní záběry, když už tu kameru mám. Třeba pod vodou nebo uprostřed vodopádu, či ve víru maorských tanců. Chůzi po žhavých uhlících by ale asi nepřežila…(ani já). Tak se zase ozvi, až bude co reportovat z Nedvajz City.

Petr Pajda z Vojanovic, t.č. zvaný Bolavý Palec

18. 11. 2015 Ahoj Tome,

předem se omlouvám, že vše kritizuji, ale tenhle PL filtr je dost "Low". Rozuměl jsem Ti, že to je Hoya polarizační cirkulární filtr a UV používají jako ochranu připosraní amatéři, co se bojí o své sklo. Jeden dokonalý snímek mezi domordci má větší hodnotu než ve skříni ležící netknutý objektiv s deseti filtry. Ten PL filtr byl jen nápad na experimenty se světlem a mraky v přírodě. Ale i zde platí, za málo peněz málo muziky. Koupil bych to mimo sadu. Do výhodných balíčků přidávají většinou nižší kvalitu s krapet vybalancovaným parametrem cena/výkon.

Sám nepoužívám ani krytky na objektivy. Neb zdržují. Sklo, které asi budu potřebovat, mám nasazené na tělo, většinou se sluneční clonou v pohodlné příruční brašně. Při přesunu, navrch ještě v kletru. Raději přední čočku občas vyfoukám štětečkem a event. vyčistím mikrovlákny. Každé sklo v cestě ubere pár čar rozlišení a to žádný postprocessing nedožene. Informace, kterou snímek nemá ničím nenahradíš. Ale dost toho mentorování. Ta 35/1,8 i když není full frame FX a nemohu si jí půjčovat je asi dobrá volba i s tím krapet horším AF ostřením při snížených světelných podmínkách.

dědek

No tys tomu bráchovi zas naložil :) Chudák malej :) Snad ten objektiv i s filtrama nehodí z okna :)))

20. 11. 2015 Snažím se Edu naučit protáhnout břicho nově vydlabaným otvorem ve dveřích s dekovým deklem, za pomocí kočičí konzervy. Malé pokroky jsou už tady. Konzervy ale došly a má strašně nacpaný břuch, Váš Ján Amos

 

Ten se má! To on schválně dělá, že mu to ještě nejde, aby dostával další a další konzervy :)

 

28. 11. 2015 Dobrý večer pane profesore, omlouvám se, že Vás obtěžuji. Ráda bych Vám položila otázku, zda neuvažuje o  možnosti kandidatury prezidenta naší republiky. Vaše osobnost  může opravdu být tím, kdo spojuje a je přijímán většinou společnosti. Přeji příjemný   večer,  Kvĕta Paichlová

Dobré ráno, netuším, zda mluvíme jen za sebe, nebo i za nějaké další. Nevím ani, kdo jste. Najít bychom měli kandidáta, který  by měl reálné šance nejen uspět, především porazit konkrétního MZ. A to není totéž. Musela by za ním stát nějaká síla, nikoli třeba nutně politická strana, ale určitě by nestačila byť i spousta jednotlivců. Co vy na to? 

Děkuji Vám za důvěru. Petr Pithart

 

14. 12. 2015 Kudrnáči všech zemí pročesejte se,

jako každoročně se sejdeme v poslední neděli před dnem štědrým, která toho roku připadla na 20.12. v 10 hod v zatáčce za Zvole. Dva roky jste už absentýrovali. Tak kolik míst v hospodě ve Vraném a event. kolik porcí svíčkové Vám mám rezervovat?

Jirka

 

P.S.

Mám nějaký bordel ve Vašich tel. číslech. Minulou sobotu jsem se chtěl s kocourem Edou řádně vnutit na oběd a všechna čísla nedostupná nebo mimo provoz. A odvézt si 2. díl Etiopie. Už zasejc brouzdáte někde po dunách Afriky. Ta sklenice nakládaného zelí, co stojí na Vašem zápraží je z našeho kameňáku, co stojí na sedmém schodu do sklepa.

 

Ahoj,
Jsme v tropicky dzungli a vracime se az v nedeli.
V telefonech patrne bordel nemas, jsou doma vypnuty.
Na kocoura nemam dost koreni.

jůůů áár velkam

P3' k

 

Mon, 25 Jan 2016 09:45:15 +0100 (CET) Ahoj Sťopíci,

s obavami sledujeme zprávy z východního pobøeží, tam kolem Vás. Jak tu kalamitu prožíváte?

Tady máme necelých 20 cm a stačí to.

kocour Eda a Jirka

 

Ahoj Jiriku,

my to prozivame celkem dobre, neb jsme tesne pred tim utekli do Michiganu k Pavline.  Ne kvuli blizardu, meli jsme to planovane delsi dobu, nahodou nam to vyslo presne.  Odjeli jsme v patek rano a odpoledne to zacalo.  Napadlo pres metr snehu, trvalo to asi pul druheho dne a za tu dobu se tam zastavil zivot, jako vzdycky pri podobne udalosti.  Lide jsou zalezli, skoly a instituce (vcetne governmentu) zavrene, kramy vykoupene nekolik dni pred tim a vsichni cekaji, az se priroda uklidni, nez vylezou a daji se do odklizeni snehu.  Za nas to tentokrat udela Peta, protoze my se vracime az 8. unora.

Vnoucatka krasne rostou, uzivejte si jich a mazlete se s nimi, dokud Vam to dovoli.  Utece to jako voda, az jim bude 12, bude to jina pisnicka.

 

Mejte se moc hezky, moc pozdravu vsem,

Stopa a Jirina

Ahoj dědku a všechno nejlepší,

nakousnuté jablko to na Tebe prásklo.

Už koukáš na svět v dokonalých barvách, jako jsou jen na ORWO filmu?

Do čtvrtka tu v matičce Praze kodrcám s vojkochárkem. Nechceš se přidat?

Ve čtvrtek střídání s Kytkou. Odjíždím za kocourem Edou v 17:25 z Hlaváku, nemáš čirou náhodou tou dobou cestu do centra, že bychom dali kávu?

Jirka

 

Ahoj Petříku, od Tvého zbrklého odjezdu jsem ničehož už neohobloval ani nepořezal, jen protiplech ku dveřím včelína u Erbanů zakoupil a vypiloval. Potřebuji nad sebou rákosku.

Nezapomeň najít ty velké fotografie z Nepálu z roku 1977 na scanování.

 Jirka

 

Ahoj, fotka je připravená v pracovně.

mám pro tebe několik jednoduchých úkolů:

políčka nade dveřmi a výplň nade dveřmi, na to nikoho nepotřebuješ (nahlas datum a hodinu splnění)

na stranu ke včelám přidělej podlahovou lištu, do které budeš kotvit dolní konce svislých prken (nahlas datum a hodinu splnění)

dodržuj picí režim a top si

p3k

 

4. 10. 2016 Ahoj Sťopíci a Sťopičky,

ještě jednou dík za popovídání a hlavně za tu Vaši obětavou dlouhou cestu do našich hor přes celou českou kotlinu.  Měli jste ale přespat. Ráno už byste toho Vašeho republikána nevolili.  Jedu s kočárem právě pod ohonem koně Žižkova ťukaje do iPhone toto a vzpomínám na Vás, jak si už asi krémujete lakýrky na tanec na paketech toho Titaniku, co na Vás čeká trpělivě v Liverpoolu.

Budou-li hrát čirou náhodou tango, proveď Sťope Jiřku za mě, a zvedni ji do vzduchu.

Jirka

Ahoj Ivanko dnes podruhé,

Ještě jsem Ti nenapsal o své největší radosti, o Terčino dvojčatech. Každý den objeví něco nového. Jeden to prožívá a užívá si to více nežli kdysi potomky svoje. Včera jsme lžičkou objevili první zub u Emičky. Tom před měsícem utekl těsně roku a dnes už se spustí na čtyři jen výjimečně. Pořád do něčeho a někam lezou a já montuji kličky a jiné forichtungy aby někam nespadli.  Nejlepší zábavou je bedna od plen nebo polínko na topení. Probíráme s Terkou, v kolika by mohli zvládnout trek kolem Annapurny. Jestli v deseti nebo už v sedmi.

Máš se na co těšit.


Jirka

P.S.
pečlivě vedeme
deník

31. 12. 2016 Ahoj Ivane,
přijďte pobejt a na pořádný kafe, dostal jsem od mladejch fungl novej pákovej kávovar.
Dělá boží espreso, cappuccino i latte.
Má jen jednu kosmetickou vadu na kráse, umělohmotný tamper.
Napadlo mě, že by šel snadno vyrobyt ze starého propáleného ventilu.
Vyleštit a upnout ho do ořechového madla.
Nezbyl Ti čirou náhodou jeden z toho traktoru, co máš před zápražím?

https://www.datart.cz/Prislusenstvi-ke-kavovaru-Lelit-Tamper-celonerezovy-58-mm.html

I kdyby měl menší průměr.

Jirka

P.S.

Musíme hlavně naplánovat trasu na příští rok

13. 1. 2017 Ahoj Dalibore, ještě jsem opomenul napsat, že krmíme sousedům, co odjeli na dva měsíce do Vietnamu pět ovcí, kozu, křečka,  psa a tři kočky. Druhým zase jednoho velkého psa. Zelí je pořád ve sklepení ve dvou zelňácích dost i vlastních brambor, česneku a jablek. Prostě život zazobanců. Zítra jdeme na celý den na běžky, oba máme dovolenou od hlídání dvojčat. Večer Kytku vyzvedne Terka s Tomášem, snowbordují v Peci, Honzík hlídá.
Další náročný den.