Promiň, musím se trochu vyzpovídat ohledně té šlamastiky šachové.
Tak tedy, zpověď hříšníkova.

Nabíledni je, že jsem to tak trochu docela dost poxxxl. Možná to zapříčinil pocit, že tvého bráchu, krapátk na úkor Tebe zanedbávám, ale to mi neomlouvá. Myšlenka, že budete 32x hrát o každou figurku byla možná originální ale časově dost těžko proveditelná. A vznikly by dost pravděpodobně soupravy s nesourodými tipy figur. Proto jsem zkratkovitě vsadil na vlastní klíč subjektivně spravedlivého rozdělení stávajících cca 75 figurek do dvou kompletních sad s přihlédnutím k alespoň symbolické integritě, srozumitelnosti - rozpoznatelnosti, jednotnosti jednotlivých tipů pionů, koníků, věží, ...
Zůstává mi záhadou, proč se Vám oběma líbí právě ty staré králky, z řezbářského hlediska, podle mě ty nejslabší. Asi zásadně jsem podcenil citovou sentimentální vazbu na vzpomínky Vás obou ke konkrétním figurkám. Hodnoty ne co se týče pracnosti a historické ceny, kteréžto většinou ovlivňují cenu aukční. To co „zbylo“ pro Tebe, toho si dnes osobně vážím mnohem víc a strávil jsem nad jednotlivými návrhy i realizací mnohem víc času. Z pohledu šachisty je to myslím i sada mnohem čitelnější. Mám ve svém kmetském plánu, aby po jednom něco zbylo - na co by se mohlo vzpomínat, ještě několik sad minimálně pro Vaše vnoučata a pravnoučata. Ti Vaši potomci budou muset být setsakra dost hodně plodní, aby všechny tyhle šachové soupravy uplacírovali. To ale není právě teď to, co by můj dosti traumatizující problém vyřešilo.
Přitom úplně stačilo, kdybychom u toho dělení byli všichni tři, a padá to samozřejmě na moji šišku plešatou. Straší mě navíc oprávněná obava, že se kvůli tomu budete vy dva navzájem škorpit.
Byl bych Ti neskonale vděčný za jakýkoli nápad, kterým bych tohle svoje pochybení alespoň trochu vypigloval.
Dík za vyslechnutí.
Táta.

Ahoj tati,
Moc Ti děkuji za zprávu! Přiznám se, že na to také stále myslím (ač mě to samotnou překvapuje!) a mrzí mě, že to i Tebe trápí! Pomalu se však dostávám do bodu, kdy bych si to chtěla vnitřně uzavřít s tím, že dobré vztahy v rodině jsou důležitější než šachové figurky, ač ne ledajaké. A vlastně jsem se do toho bodu přečtením Tvé zprávy právě dostala. Takže Ti ještě jednou děkuji a tímto beru věc za vyřešenou.
Jsem Ti moc vděčná za vše hmotné, ale především to nehmotné, co mi celý život předáváš a za to, jakou jistoto pro mě znamenáš! Děkuji
t