Safari ve Dvoře Královém

Obrovitá Želva obrovská, sekačka trávy, dobrá i pro náš neudržovaný trávník pod bazénem. Jen jestli by jí, chudákovi neuklouzly haxničky a nezatarasila by dole asfaltku.
Staccato štíhlých, dlouhých, špičatých, jemně prohnutých rohů kozorohů z rodu Přímorožce šavlorohého, jen tak naoko pro pobavení přihlížejícího harému kozorožek.
Dlouhá bradka mnohem většího Kudu velkého s rohy pokroucenými.
Kanalizací z termitího hradu prolezli všichni členové naší expedice kromě mne, šanujícího úzkoprse svá čerstvě vypraná gatiska.
Antilopa vraná, losí, skákavá i koňská, zebry Grévyho, Burchellovy, Hartmannové, Chapmanovy i Böhmovy, žirafy síťovaná i ta Rothschildova za soumraku na spálené trávě pravé savany hraničící kamennou zdí s naší vyhlídkovou čajovnou s nanuky.
Nad dvojčatovským Hyundai ztepilá široko rozkročená žirafí máma. Spěšně zavírané okno skorem přiskřípne Emčin nos a jen krapet lítosti, že táta nekoupil model se střešním oknem pro slast být olíznut tak velkým jazykem.
Obrovití Hroši obojživelní při podvečerní koupačce.
Plaché Honzíkovo surikaty.
Gorila nížinná - King Kong se zamilovaným pohledem, opřený o železné mřížoví, skrze které je něčí štíhlou dívčí rukou drbán.
Rozvalená máma Orangutana bornejského peskuje svojí ratolest hledající jí blechy v kožichu.
Afričtí sloni luxující seno.
Nosorožec dvourohý.
Obrovitá Krajta královská vystraší Tomíka.
Majestátní králové savany vyřvávají svoji dobrou noc směrem k pavilonu svých už dřímajících partnerek.
Mládě Lemura kata se nese na mámino zádech a pro sichr ji obtočí dlouhatánským, černě pruhovaným ocasem, jako lasem. Neuvěřitelně dlouhými skoky skáčou z liány na liánu a běží k nám po kladině klády do stejnojmenné, po nich pojmenované knajpy, kde si dáváme podvečerní gáblík.
Rozdováděná dvojčata E&T při zpátečním nočním přesunu domů do Nedvajzu.