Aloha z Lanky

plus čtyři a půl hodiny.

   

„Kdo málo viděl, mnohému se diví.“ moudrosloví z nedaleké Říše středu

    1. 2. 2016 Aplikace Najít iPhone-Tom mi ukazuje 7765 km od Nedvajzu, ddd

Ahoj tati, dneska jsme byli na farme hadu. Psal jsem vcera na facebook na vsechny. Rano jsme byli surfovat a vecer ted se zapadem slunce. Vcera jsme se totalne prejedli curry:) to bude asi casto:) moc vas pozdravuj:)

    2. 2. 2016 Maddewatta, Matara
Ahoj terko, dekujeme moc:) jake je v praze pocasi? My dnes mame zatazeno, ale je tu nadherne. Prave snidame. Vcera jsme byli na farme podivat se na hady. Kazde rano surfujeme:) nestihame nasi lekci, tak napisu jeste vic:) zatim posilam foto snidane. Moc vas zdravime:) Tady krapet leje, Eda mi sedí na klíně a přede, kamna čadí, jdu shánět trojlístek na čistění komínů, jinak je na světe hezky, ale asi bych s Vámi dnes měnil, ddd Parádní snídaně! Vajíčka, fresh a to jejich slaďoučké ovoce... Hmmm ? Užívejte si! Děti se perou o kouzelná raminka, tak se můžu taky na snídat ? Jeste bych si skočila do vln oceánu a bylo by to uplne dokonale ? Na Pecacich je to ale taky fajn.

    3. 2. 2016
ahoj k hadům na SriLanku, už je alespoň jedna SD karta plná? ttt

Ahoj tati, jak je v nedvezi?Tady slunecno. Akorat vstavame na surf:) a cekame na snidani. Vecer jedeme s partickou mistnich surfaru na morske plody na plaz do mirrasy. Moc vas zdravime!

    4. 2. 2016
Ahoj tati, je to tu paradni. Vcera jsem domluvil objizdeni surf spotu s bandickou Italů kolem spodniho pobrezi. Cely den jsme byli na ceste. Uz se s nima domlouvam na surftrip do portugalska. Moc vas pozdravuju

    6. 2. 2016
Ahoj tati, Aloha ze Sri lanky. Konecne mame cas napsat par vet o nasi dobrodruzne vyprave na sri lanku. Nase prvni zastavka byla v Dubai, kde nas mile prekvapil Sadun a provedl nocni Dubai a vydrzel s nama az do rana. Cekali jsme totiz na dalsi let 7 hodin. O 4,5 hodiny pozdeji jsme pristali na Sri lance. Odkud jsme se vydali po vlastni ose. Na posledni chvili jsme chytli uz jedouci autobus, který jsme museli zastavit. Ten nas dovezl do Colombo Fort, kde jsme chytli mistni vlak. Jeli jsme treti tridou s mistnimi obyvateli a cestou sedeli v otevrenych dverich s vyhledem na more a sledovali prirodu. Vecer jsme prijeli do konecne zastavky v Matare, kde jsme si vzali tuk tuk. Po ceste jsme si vyhlidli mistni bistro v centru, kde jsme se prejedli k prasknuti a ochutnali vse, co se dalo. Od kalamar v red curry, po kure, fazole, sladke brambory a eggroll. Kolem devate jsme dorazili do sk town, kde je nas surfhouse, kde jsme se ubytovali. Ráno jsme si dali obrovskou snídani v podobe cerstveho ovoce, freshe, sazene vejce, toasty a caj s mlekem a hned potom vyrazili na surf s našim italským lektorem. Odpoledne jsme jeli na mistni hadi farmu, kde nam ukazali ruzne hady na ktere muzem narazit, tarantule a stiry. Vecer jsme meli vybornou spolecnou veceri curry rice. Rano jsme opet vyrazili na surf, tentokrat uz byli vetsi vlny a zataženo, ale byli jsme radi, protoze jsme se predesly den celkem dost spalili. Po surfu jsme vyrazili do chramu v Matare, kde jsme se pomodlili s mistnim mnichem k visne a sli pesky k majaku, ktery je na nejjiznejsi casti sri lanky. Po ceste jsme potkali velice sympatickeho mistniho obyvatele na kole, ktery nas pozval k sobe domu, kde nam jeho dcera udelala caj a v ruce uzmoulala testo s kokosem a cukrem, (jejich tradicni jídlo). Po caji nas dovedl k majaku. Nabidl nam nocleh, ale my jsme vzali opet tuck tuck a vydali se do centra, kde jsme se po ceste stavili na chicken masala ve vyhlasene spicy india a prosli mistni trhy se zeleninou a ovocem. Ted odpocivame po masazi a pujdem asi spat, aby jsme byli fresh na dalsi ranní surfování.:-)

    >>>>>>> Vsechny vas moc zdravime. Sona a Tom :-)))

    8. 2. 2016
Ahoj světoběníci, Tomův iPhone se mi ztratil z mapy. Tuším, že se napříště objeví na vrcholu Adam’s Peak uprostřed čajových plantáží, ttt

    Ahoj Soni, koukám na Vás, kde bydlíte, zůstal tam Tomův tablet, i kde právě sedíte asi na čaji. Vzpomínám, jak jsme tam s Kytkou nedávno taky bloudili.

    Ahooj!! Fakt koukáš jo? Je to tu krásný, ale jdem z Elly pryč, je tu moc lidí :)

    Opět vás zdravíme ze slunné Srí Lanky. Máme za sebou první polovinu našeho pobytu a pravě sedíme v autobusu na cestě do Elle. Cesta bude trvat asi 7 hodin s tím, že jsme do poslední chvíle nevěděli, kde začneme, takže ubytováni snad seženeme až na místě. :-) přesouváme se tedy z jihu do střední horské oblasti - cca 2000m/nm. Poslední dny jsme trávili v jižní části ostrova, kterou jsme celou projeli s našim lektorem surfingu a jeho bláznivýma italskýma kámošema surfařema, kteří nám ukázali nejlepší spoty na surfing. Nakonec nebyli úplně ideální vlny, ale výlet to byl nezapomenutelný. Ukázali nám nejhezčí místa v okolí, protože to tu dobře znají. Už jezdíme jako profíci. Další den jsme vyrazili na čajové plantáže, kde nám ukázali, jak se vyrábí nejlepší cejlonský čaj. Ochutnali jsme výborný "čaj“, a Pure vanila s mlékem, slazený palmovým cukrem. Přestože nám telefony ukazuji, že mají přijít bouřky, tak máme stále krásné počasí +30*C. Ceny lidové - oběd tak za sedm pětek. Převážně jíme curry s rýžíí, ale jsme spokojeni, protože tuhle kuchyni máme oba rádi. Na rybě jsme byly jednou na pobřeží v Merise, kde jsme si dali red snepra a baracudu a vychutnali si par coron na pláži při západu slunce. Škoda, že tu nedělají více ryb a do freshe z čerstvého ovoce přidávají cukr, ale jinak je to tu perfektní!!! Moc vás zdravíme,
Punkáči Sona&Tom ... Odesláno z ohryzku jablka bílého

    10. 2. 2016
Jeden den před středou popeleční, ve 4:40 času středoevropského našeho a v 9:10 toho Vašeho se to Tvoje nakousnuté jablko přihlásilo z železniční stanice Haputale, poblíž soutoku silnic B353 a A16. A už v 11:04 našeho, již ze základního tábora pod Adam’s Peak.

    11. 2. 2016
Ahoj, tak už jste snad dole z vítání slunce na špici Adam's Peaku, kde jste se určitě nechali promítnout, jako obří stíny, na mlžné závoje vystupující z kotle pod vašima bosýma nohama.

    odpoledne

    12. 2. 2016
Ahoj tati, Adam‘s Peak máme za sebou. Byla to síla. Včera jsme byli v Sigiriya na výstupu vedle Sigiriya Rock. Teď jsme přijeli do Negombo, kde dáme ještě dva dny relax před odletem :) Čekáme na večeři. Byli byste na nás hrdý. Před výstupem jsme do dvou museli přečkat v málem zaplivaném, zaplněném pokoji bez oken. Ne jak vy masňáci s mámou:)) Tešíme se na Vás. Jak je doma?

   

   

   

    Mapy:

1477
1618
1625
1632
1692
1700
1733
1775
1964
2008

    a to je prozatím KONEC!       "Hope to come back soon..." Soňa Al-Kaysy

.

    na dobré vlně

na dobré vlně

na dobré vlně

Naši předjezdci:

      2005
      2006
      2007
      2012
      2013
      2014